Kúpanie bábätka - Práve sme sa vrátili domov z pôrodnice

 

Gratulujeme, práve ste sa vrátili z pôrodnice a priviezli ste si svoj vzácny uzlíček radosti domov. S narodením bábätka sa celý váš život otočí hore nohami. Každodenné činnosti spojené so starostlivosťou o bábätko sú pre vás nové a je prirodzené, že sa pri nich budete potýkať či už s menšími alebo väčšími problémami. Spoločnosť Baby Patent s potešením zdieľa niekoľko ľahko uskutočniteľných tipov, vďaka ktorým sa stane kúpanie vašich bábätiek obľúbenou súčasťou dňa.

Ako často bábätko kúpať?

Predtým bolo odporúčané kúpať bábätko denne, ale najnovšie lekárske poznatky tento fakt vyvracajú. Frekvencia kúpania sa bude odvíjať od stavu pokožky bábätka, ktorá je veľmi tenká a citlivá a jej ochranný film nie je ešte plne vyvinutý. Pri kúpeli sa tento ochranný film, tvorený vlhkosťou a mazom, zmýva a detská pokožka sa tak stáva náchylnejšou. Novonarodené bábätká je vhodné kúpať 1x za dva až tri dni, interval pre deti so sklonmi k ekzémom a alergiám bude ešte väčší. Sama určite čoskoro prídete na to, aký častý kúpeľ vášmu bábätku vyhovuje.

Aj keď bábätko nebudete kúpať každý deň, je potrebné každý deň skontrolovať a očistiť všetky kožné záhyby, aby sa predišlo vzniku zaparenín.

 

Kedy je najvhodnejší čas na kúpanie?

Odpoveď je, kedykoľvek budete chcieť! Najlepšie je vybrať si čas, kedy nebudete ničím rušení. V prvých týždňoch je to ťažké, pretože váš život sa zdá byť jedným dlhým nepretržitým kolotočom medzi kŕmením a prípravou naň. Skúste sa vyvarovať kúpeľa, keď je vaše bábätko hladné alebo naopak práve nadojčené. Mnoho rodičov využíva čas kúpeľa ako čas prípravy na spánok, takže v podvečer je skvelý nápad.

 

Tu je váš sprievodca krok za krokom!

  1. Pripravte si všetko potrebné na dosah - umývacie prostriedky, osušku, čistú plienku a oblečenie. Uistite sa, že je v miestnosti príjemne teplo, aby sa vaše bábätko nenachladilo.

  2. Naplňte vaničku vodou. Vaničky Aquascale majú vstavaný teplomer, ktorý automaticky monitoruje teplotu vody, čo vám umožní vykonať všetky nevyhnutné opatrenia na nastavenie správnej teploty vody. Ideálna teplota kúpeľa pre bábätko je medzi 35 – 38 °C. Špeciálne navrhnutý jedinečný ergonomický tvar vaničky, spolu s protišmykovou podložkou, bol vytvorený na zafixovanie detí do šiestich mesiacov v ideálnej polohe pri kúpaní.

  3. Prineste svoje bábätko do priestoru kúpeľa a vyzlečte ho.

  4. Položte bábätko do vaničky. Počas kúpeľa ho pravidelne polievajte vodou, aby neprechladlo.

  5. Jemným uteráčikom a vhodnou kozmetikou jemne utrite najprv tvár a vlásky, potom telíčko a končatiny. Na záver umyte zadoček. Skontrolujte a umyte záhyby za ušnými lalôčikmi, na krčku, končatinách, v podpazuší, podkolení, slabinách, zadočku a genitáliách.

  6. Po kúpeli bábätko položte na suchý uterák alebo osušku a jemne ho osušte. Jeho pokožku ošetrite vhodným prípravkom a oblečte ho. Pri zdvíhaní bábätka z vaničky dávajte pozor, deti sú klzké, keď sú mokré.